Nom i càrrecs anteriors

Elecció

Mort, Trasllat o Resignació

 

Elías

(480)

 

 

Des de la Conquesta de Mallorca

 

1

Raimundo de Torelles

(1238)

m. 11 Juny 1266

2

Pedro de Morella, Ardiaca de Mallorca

4 Octubre 1266

m. 1282 (finals)

3

Ponce de Jardí, Ardiaca de Mallorca

23 Març 1283

m. 1303

4

Guillermo de Vilanova, Canonge de Barcelona

15 Març 1304

m. 1318

5

Raimundo de Corsavino, O.P.

28 Maig 1318

m. 29 Març 1321

6

Guido de Terrena, General ord. Carm.

15 Abril 1321

t. 27 Juliol 1332 a Elna

7

Berenguer Batle, Bisbe de Elna

27 Juliol 1332

m. 1 Novembre 1349

8

Antonio de Colell, Ardiaca de Barcelona

13 Novembre 1349

m. 3 Març 1363

9

Antonio de Galiana, Degà de Mallorca

5 Juliol 1363

m. 9 Abril 1375

10

Pedro de Cima, OFM, Bisbe de Elna

7 Agost 1377

m. 25 Abril 1390

11

Lluís de Prades

28 Juny 1390

t. 1403 a Tortosa

12

Francisco Clemente Çapera, no va arribar a prendre possessió

17 Agost 1403

t. a Tortosa

13

Lluís de Prades (2ª vegada)

20 Juny 1407

m. 1429 a Roma

14

Gil Sánchez Muñoz, Canonge de València i antipapa Climent VIII

26 Agost 1429

m. 28 Desembre 1446

15

Juan García, O.P., Bisbe de Siracussa

4 Febrer 1447

m. 20 Juliol 1459

16

Arnaldo de Marí

21 Octubre 1460

m. 13 Abril 1464

17

Pedro de Santangel

12 Abril 1465

m. 22 Novembre 1466

18

Francisco Ferrer, Arquebisbe de Cagliari

13 Febrer 1467

m. 17 Juny 1475

19

Diego de Avellaneda, Clergue de Zamora

31 Juliol 1475

m. 21 Novembre 1488

20

Rodrigo de Borja, Cardenal S.R.E.

9 Octubre 1489

r. 1492 Papa Alexandre VI

21

Juan Bta. de Salellas, Cardenal

31 Agost 1492

r. 1493

22

Guillermo Raimundo de Moncada, Bisbe de Vic

27 Març 1493

t. 1496 a Tarazona

23

Antonio de Rojas

27 Juny 1496

t. 22 Desembre 1507 a Granada

24

Diego de Ribera, Degà de León

22 Desembre 1507

t. 29 Octubre 1511 a Segovia

25

Rodrigo Sánchez de Mercado

29 Octubre 1511

t. 12 Gener 1530 a Àvila

26

Agustín de Grimaldis, Bisbe de Grasse (França)

29 Març 1530

m. 12 Abril 1532

27

Juan Bta. Campeggio, Clergue de Bolònia

25 Setembre 1532

r. 4 Novembre 1558

28

Diego de Arnedo, Prevere de Saragossa

19 Setembre 1561

t. 17 Octubre 1572 a Huesca

29

Juan Vich y Manrique

31 Juliol 1573

t. 10 Maig 1604 a Tarragona

30

Alfonso Laso Sedeño, Arquebisbe de Cagliari

1 Desembre 1604

m. 21 Agost 1607

31

Simón Bauzà, O.P.

7 Gener 1608

m. 5 Desembre 1623

32

Félix de Guzmán, Canonge de Sevilla (no va arribar a prendre possessió)

21 Maig 1625

m. 1625

33

Baltasar de Borja

15 Setembre 1625

m. 11 Juliol 1630

34

Juan de Santander, O.F.M.

10 Febrer 1631

m. 24 Gener 1644

35

Tomàs de Rocamora, O.P.

14 Novembre 1644

m. 15 Novembre 1653

36

Miguel Pérez de Nueros

14 Maig 1655

m.

 

12 Febrer 1656

37

Diego de Escolano y Ledesma

26 Juny 1656

t. 19 Juliol 1660 a Tarazona

38

Pedro Fernando Manjarrés de Heredia

6 Desembre 1660

m. 26 Desembre 1670

39

Bernardo Cotoner, Arquebisbe de Oristano (Cerdenya)

28 Setembre 1671

m. 18 Gener 1684

40

Pedro de Alagón, Bisbe de Ampuries i despès Arquebisbe de Oristano

28 Setembre 1684

m. 3 Maig 1701

41

Francisco Antonio de la Portilla, O.F.M.

12 Maig 1702

m. 7 Juny 1711

42

Atanasio de Esterripa, Bisbe titular de Lycopolis (Egipte), Aux. de Toledo

1 Juny 1712

m. 5 Juliol 1721

43

Juan Fernández Zapata

1 Juny 1722

m. 12 Octubre 1729

44

Benedicto Pañellas Escardó, O.S.B.

7 octubre 1730

m. 26 Novembre 1743

45

José de Zepeda, Inquisidor de València

24 Setembre 1744

t. 19 Gener 1750 a Coria

46

Lorenzo Despuig, Protonotari Apostòlic

27 Abril 1750

t. 14 Març 1763 a Tarragona

47

Francisco Garrido de la Vega, Rector de San Andrés (Madrid)

28 Setembre 1763

t. 2 Juny 1772 a Cordoba

48

Juan Díaz de la Guerra, Aud. de la Rota Romana

28 Juny 1772

t. 23 Juny 1777 a Sigüenza

49

Pedro Rubio Benedicto y Herrero

10 Maig 1778

m. 6 Març 1794

50

Bernardo Nadal Crespí

1 Febrer 1795

m. 12 Desembre 1818

51

Pedro González Vallejo

27 Setembre 1819

r. 1824

52

Antonio Pérez de Hirias, Rector de San Pedro (Madrid)

27 Juny 1825

m. 18 Desembre 1842

53

Rafael Manso, Canonge Tresorer de Salamanca

17 Desembre 1847

t. 1851 a Zamora

54

Miguel Salvà Munar

5 Setembre 1851

m. 5 Novembre 1873

55

Mateo Jaume Garau, Bisbe de Menorca

1875

m. 19 Febrer 1886

56

Jacinto Maria Cervera Cervera, Bisbe de Tenerife

10 Juny 1886

m. 14 Novembre 1897

57

Pedro Juan Campins Barceló, Canonge de Mallorca

21 Abril 1898

m. 23 Febrer 1915

58

Rigoberto Doménech Valls

5 Maig 1916

t. 18 Desembre 1924 a Saragossa

59

Gabriel Llompart Jaume, Bisbe de Tenerife y de Girona

30 Abril 1925

m. 9 Desembre 1928

60

José Miralles Sbert, Bisbe de Lleida, de Barcelona, Arquebisbe titular de Beroe

13 Març 1930

m. 22 Desembre 1947

61

Juan Hervás Benet, Bisbe titular de Alinda, aux. del Arquebisbe de València, coadjutor del Bisbe de Mallorca

26 Octubre 1946

t. 7 Març 1955 a Ciudad Real

62

Jesús Enciso Viana, Bisbe de Ciudad Rodrigo

30 Maig 1955

m. 21 Setembre 1964

63

Rafael Álvarez Lara, Bisbe de Guadix-Baza

13 Març 1965

r. 5 Març 1973

64

Teodor Úbeda Gramage, Bisbe de Tumusuda, Auxiliar d'Eivissa, Administrador Apostòlic de Mallorca

13 Maig 1973

m. 18 Maig 2003

65

Jesús Murgui Soriano, Bisbe titular deLete, Bisbe Auxiliar de València

27 Desembre 2003

 t. 24 setembre 2012

66

Javier Salinas Vinyals, Bisbe d'Eivissa, Bisbe de Tortosa

23 Octubre 2012

 t. 8 setembre 2016